Sıcak Gelişme, Son Dakika
Buradasınız Buradasınız: Anasayfa » Erkek » Korunmasız cinsel ilişkiye girenlere kötü haber | 21 Şubat 2018 Carşamba 00:47

Korunmasız cinsel ilişkiye girenlere kötü haber

ustralya’daki Melbourne Cinsel Sağlık Merkezi araştırması cinsel ilişki ve vajinal mikrobiyom arasındaki ilişkiyi ele aldı.

Avustralya’daki Melbourne Cinsel Sağlık Merkezi tarafından yapılan bir araştırmaya göre, erkek bir partnerle cinsel ilişkiye girmek, vajinadaki bakteri dengesini bozarak kadınları enfeksiyon riskine karşı savunmasız hale sokabilir. Bilim Fili’nde korunmasız cinsel ilişki vajinal mikrobiyoma zarar verebilir başlığıyla yayımlanan habere göre, sağlıklı vajinalardaki bakteri topluluklarına bir tip bakteri hakim olma eğilimindedir. Diğer bakteri türlerini yüksek oranlarda bulunduran kadınların, idrar yolu enfeksiyonlarına yakalanma veya erken doğum yapma olasılıkları daha yüksektir. Ancak, şimdilik, bakterilerin bu sorunların bir nedeni olup olmadığı veya sonuçlarının ne olduğu belirsizlik taşıyor.

PLOS ONE‘da Şubat 2017’de yayımlanan bir araştırmada; Avustralya’daki Melbourne Cinsel Sağlık Merkezi’nden araştırmacılar, cinsel aktivitelerin vajinal mikrobiyomu ve potansiyel olarak da kadın sağlığını etkileyip etkilemediğini öğrenebilmek adına 52 kadın katılımcının vajinal bakterilerini takibe aldı.


Kaynak: Magazin D

ReklamGIF
etiketler İlgili Etiketler
OKUYUCU YORUMLARI (0)
Bu habere daha önce yorum yapılmamıştır.
İlk yorum yapan siz olun!

Ad Soyad:

Yorum:

ReklamGIF
GÜNÜN GELİŞMELERİ
ANKET
FACEBOOK