Buradasınız Buradasınız: Anasayfa » Magazin » Defne Samyeli'nin kızı Grazia dergisine konuştu | 19 Haziran 2015 Cuma 18:03

Defne Samyeli'nin kızı Grazia dergisine konuştu

Henüz 19 yaşında... Hayatı tüm heyecanlarıyla, umutlarıyla tam da yaşıtları gibi yaşıyor. Hem öğrencilik hem de modellikten dolayı Los Angeles-İstanbul arası mekik dokuyor. Defne Samyeli’nin kızı olarak tanınan ama artık kendi hikayesini yazmaya başlayan Deren Talu, Grazia dergisine konuştu.

* Bize biraz kendinden söz edebilir misin? 

- 19 Kasım 1996’da Las Vegas’ta doğdum. Liseyi Enka Okulları’nda okudum. Şu an Los Angeles’ta yaşıyorum.

* İlk defilen Atıl Kutoğlu ile oldu... Bundan sonrası nasıl gelişti, o süreci senden dinleyelim mi?

- Atıl Kutoğlu defilesinden sonra her şey çok hızlı gelişti. Podyuma çıkacağımı defileden sadece iki gün önce öğrendim. Sonrasında birçok teklif aldım fakat önceliğim her zaman eğitim. Üniversite eğitimim için Los Angeles’a yerleştim. Santa Monica College’da okuyup, bir yandan NYFA’nin oyunculuk kursuna gittim.

* Amerika serüvenine dair neler söylemek istersin?

- Amerika’da, özellikle Los Angeles’ta yaşadığım için çok şanslı olduğumu düşünüyorum. Hava hep çok güzel. İnsanın içini pozitif enerjiyle dolduruyor. Kariyer anlamında da çok imkan var. Okulumu çok seviyorum. 
* Modellik ve ekran yüzü macerasının henüz başındasın, ileriye dönük hayallerin arasında neler var?

- Birçok şey... Öncelikle sinemayla çok ilgileniyorum, kesinlikle oyunculuk yapmak istiyorum. Yönetmenlik de planlarım arasında. Burada herkes okurken bir yandan yarı zamanlı çalışıyor, ben de yakında modellik yapmaya başlayacağım. Aynı zamanda psikoloji, antropoloji, felsefe ve arkeoloji ilgimi çekiyor. Okulda hepsinin dersini alıyorum.

* Hayallerinin merkezinde Türkiye mi, yoksa Amerika mı daha büyük bir paya sahip?

- İkisi eşit diyebilirim. Amerika’yı çok seviyorum ama tabii ki anavatanım Türkiye. Türkiye benim için her zaman ayrı bir yere sahip. Okulumu bitirdikten sonra dönebilirim de, dönmeyebilirim de, daha karar vermedim.

* Ailedeki herkesin güzelliğinden bir parça almışsın. Sen kendini en çok kime benzetiyorsun?

- Hem babama (Eren Talu), hem anneme benzediğimi düşünüyorum. Huy olarak da bazı taraflarım tam babama bazı taraflarım tam anneme benziyor. Bu nedenle ikisiyle de çok iyi anlaşıyorum.

ÜŞENGEÇLİĞİMDEN DOLAYI GENELDE AÇ KALIYORUM

* Sen olmasaydın, kim olurdun? - Ben olmasaydım Meryl Streep olmak isterdim. Ona çok hayranım. * Kendi karakter özelliklerinde sevdiklerin ve sevmediklerin neler? - Sevdiğim yönlerim, güvenilir, dürüst ve kararlı olmam. Yalan söylememem. Bir karar verdiysem kararıma sadık kalırım. Sevmediğim huylarım, inatçılığım ve huysuzluğum. Özellikle uykumu alamadığımda çok huysuz olurum. Ayrıca çok üşengecim. Yalnız yaşadığım için yemek yapmam gerekiyor ve üşengeçliğimden dolayı genelde aç kalıyorum. * Dinlenmek, senin için ne yapmaktır? - Dinlenmek benim için uyumaktır. Gün içinde de zaman bulabilirsem bir iki saat uyumayı severim. * Çılgınlık limitin nedir? - Pek çılgın biri olduğumu düşünmüyorum ama arkadaşlarımla arada şımardığım olur. * Stilinde vazgeçemediğin takıntılı olduğun parçalar hangileri? - Dar jean’ler, deriler, kısa botlar ve ceketler vazgeçilmezlerim. Bunun dışında genelde okula giderken giyimime pek özen göstermiyorum.
Bir modacı ömür boyu senin için çalışacak... Bu kim olsun isterdin, neden? - Karl Lagerfeld. Chanel ve Fendi için tasarladığı her şeye bayılıyorum. * Modayla aran nasıl, takip eder misin? - Takip edebildiğim kadarıyla... Ama ne beğeniyorsam onu giyerim. Bazı moda olan şeyler bana hiç uymuyor, o zaman giymiyorum. * Türkiye’den ve dünyadan takip ettiğin modacı ve tasarımcılar kimler? - Türkiye’den Atıl Kutoğlu’nu takip ediyorum.

ERKEK GİYİMİNDE KOT VE TİŞÖRTÜ HOŞ BULUYORUM

* Giyim tarzın hakkında birkaç cümle kuracak olsan bunlar ne olurdu? - Genelde beyaz, siyah, gri, bej tonlarını tercih ediyorum. Topuklu giymeyi çok seviyorum. Çok fazla desen ya da dantelden hoşlanmıyorum. Sade ve şık olmaya çalışıyorum. Dar jean’ler, deriler, kısa botlar ve ceketler stilimde her zaman vazgeçilmezlerim. * Güzellik ve bakım sırların neler? - Her gün sabah ve akşam yüzüme cilt bakımı yapıyorum. Bunun dışında her gün spora gidiyorum. Sağlıklı beslenmeye dikkat ediyorum. * Aşk? Sevgililik? Arkadaşlık? Sence hangisi daha mühim? - Hepsi ayrı ayrı önemli. Aşk çok güzel şey. Sevgili olmayı da aşk mümkün kılıyor. Arkadaşlık olmasa zaten hayat yaşanmaz bir yer olurdu. * Hem kendi hem de karşı cins adına güzelliği nasıl tanımlarsın? - Güzellik dış görünüş ve karakterden oluşan bir bütün bana göre. * Erkek giyiminde çekici ve itici bulduğun detaylar neler? - Erkek giyiminde kot, tişörtü hoş buluyorum. Özellikle “erkek kesin bunu giymeli” dediğim bir şey yok.


Kaynak: Tarkan Acar

ReklamGIF
etiketler İlgili Etiketler
OKUYUCU YORUMLARI (0)
Bu habere daha önce yorum yapılmamıştır.
İlk yorum yapan siz olun!

Ad Soyad:

Yorum:

ReklamGIF
GÜNÜN GELİŞMELERİ
ANKET
FACEBOOK
magazin Kolay Sohbet Sohbet Sohbet Kolay Chat