Buradasınız Buradasınız: Anasayfa » Yazarlar » Sibel SERBEST
Sibel SERBEST
Yarınları Hiç Düşündünüz Mü ?
17 Temmuz 2013 Carşamba 08:39

Hep geleceği, ne kadar iyi yerlere geleceğimizi, okulumuzun bitişini, iş hayatımızı düşünürüz. Sevgilisi olanlar, mutlu bir aile tablosu kurar zihninde. Ama silüetimiz hep şimdiki halimizdir. Hayallerinde kimse suratına bir kırışık dahi ekleyemez, saçının telini beyaz düşünemez. Yaşlanacağına hiç inanmaz. KABULLENEMEZ!

Zamanın çabuk geçtiğini söyleriz de, idrak edemeyiz. Bugün temmuzun ortasındayken, aklımız belki hala yılbaşını ne kadar mutlu kutladığımızda kalmıştır. Hep bir şeyler yapabilmek adına çabalarken, saniyeleri, saatleri, günleri tutamayız. Günler haftalara, haftalar aylara, aylar yıllara dönüşür. ANLAYAMAYIZ!

Hep daha fazlasını elde edebilmek için sürünürken hayatta bir bakmışız ki yaş olmuş 60. Seneler akıp gitmiş. Günlük mutluluklarımız, aşklarımız uçup gitmiş. Ağzımızda hep aynı cümle, “vaay bee 30 sene önce biz burada şunu yapmıştık, ne eğlenmiştik”. Hep -mış, -miş. Elimizde avucumuzda sadece anılar kalmış. Hırslarımızdan uyuyamadığımız geceler,güzel günlerimiz hep geride kalmış. El avuç bomboş. Maddiyatı, gücü önemserken geçirdiğimiz günler yanımıza baki kalamamış. Çok istediğiniz meslekte ilerlemişsiniz de, paraya doymuşsunuz da acaba gönül sürahinizi doldurabilmiş misiniz?

Genç ve göz alıcıyken, etrafınızda olan onlarca insan yanınızda mı hala? Yoksa bazen üzdüğünüz kırdığınız aileniz mi sadece yanınızda? DÜŞÜNÜN!

Düzen şarttır, düzenin olmadığı yerde kaos vardır. Carpe diem mantığı her ne kadar eğlenceli olsa da her birey geleceğini düşünmeli, buna göre yaşamalıdır. Eğlence ve anlık kararlar yanımıza baki kalmayacak. Uçup gidecekler. Güzel yüzümüz, vücudumuz değişecek. Yanınızda sadece sizin güzelliğiniz ve gücünüz için olanları, barındırmayın. Sakin bir günde düşünün, bu ikisine sahip olmadığınızda kimler kalacak yanınızda? Kim yine de sizi sevecek?

Gününüzü, sizi gerçekten KOŞULSUZ sevenlerle geçirin ki, gelecekte yanlız kalmayın. Tonton bir nene/dede olduğunuzda, anılara bakarken, tek başınıza olmayın. Şimdi de kalmayın. Geleceğe de yatırım yapın. 60 yaşına geldiğiniz de, masada tek başına çorba içmek yerine, sevdiğiniz ve sizi seven insanlarla olun. Seçimleriniz geleceğinizi hep iyi yönde etkilesin. Yarınınızı düşünün.

Siz sadece güzel bir surattan ibaret değilsiniz! UNUTMAYIN! Sıcacık bir kalbiniz, tertemiz bir ruhunuz var. Yüzünüzde onlarca çizgi de olsa, hep sevileceksiniz. Hep kendinizi de seveceksiniz. Aynaya ve geçmişe gururla bakacaksınız. Gönül sürahiniz dolduğunda yüzünüzdeki değişimi farketmeyeceksiniz bile! 60 yaşında olsanız da, siz hala SİZSİNİZ!

Umarım Allah, hepimize sevdikleriyle birlikte mutlu bir gelecek nasip eder.

Not: İphone’u olan okuyucularımız, appstore’den “oldify 2″ programını indirerek, 60 sene sonraki yaşlanmış halini görebilir.

Sevgilerimle, Sibel SERBEST

ÖNCEKİ MAKALE
Kayıtlı ilk Makaledesiniz
SONRAKİ MAKALE
Kayıtlı Son Makaledesiniz
OKUYUCU YORUMLARI (0)
Bu makaleye daha önce yorum yapılmamıştır.
İlk yorum yapan siz olun!

Ad Soyad:

Yorum:

GÜNÜN GELİŞMELERİ
ANKET
FACEBOOK
magazin Kolay Sohbet Sohbet Sohbet Kolay Chat