Sıcak Gelişme, Son Dakika
Buradasınız Buradasınız: Anasayfa » Yazarlar » Mahmut Avşar
Mahmut Avşar
Onlar unutulacak kadınlar mı?
17 Temmuz 2013 Carşamba 08:49

TV'lerde, sinemada, sahnelerde, reklam dünyasında ve özellikle gazetelerin magazin sayfalarında karşımıza çıkan güzeller... Bu kadar çok şans tanınmasına rağmen star sanatçı olamayanlar...

Çok eksik yazmışım. İsimlerini unuttuklarım küstüler. "Aşk olsun Aykut ağabey. Biz bu listede bile yer alamayacak kadar sıfırız" dediler. Çok haklılar, hemen oturup araştırma yaptım. O liste aklıma ilk gelenlerdi.

Türkiye ikinci güzeli seçildikten sonra önce TV'de Rafaella Carra tarzı bir şov programı yapmaya başlayan Defne Samyeli'den başlıyorum. Samyeli, İtalyan yıldız gibi şarkı söylerken dans etmeyi beceremediği için, TV şovu iki ay devam edebildi. Boş oturacak değil ya.

Rahmetli Melih Kibar ağabeyinin elinden tutması sayesinde albüm yaptı. Ama sesi beğenilmedi, albüm tutmadı, sadece akrabaları satın aldı. Şarkı söyleyemiyor, dans edemiyor ama uzun ve güzel bacakları var.

O halde 'Haberci olacağım' dedi. Ve bazı ağabeylerinin yardımıyla Show TV'de ana haberleri okumaya başladı. Çok kişi Defne'yi hâlâ haberci sanır. Ne yazık ki spikerliği biterken evliliği de bitti. Duruşmalar sırasında medyada çok iğrenç haberler yer aldı.

Sever'in denemediği iş kaldı mı?

Son günlerde TV yapımcısı olarak ortalarda dolaşan Seray Sever'in denemediği iş kaldı mı? Şarkıcılıktan oyunculuğa dek... Bence yapacağı tek iş kaldı: Evinin, eşinin kadını olmak.

Tuba Ünsal'ın kaç popüler erkekle flört ettiğini hatırlamıyorum. Mustafa Sandal'dan itibaren saymaya başlayın. "Bu kızın ne özelliği var" diye de çok merak etmişimdir. Kurtlar hep peşinden koştu. Şimdi sıra TV'cilerde... Her işi yaptı ama 'hiç' kaldı.

Türkiye güzel Azra Akın'a da bu konuda üzülürüm. Güzelliğini, şöhretini ve masumiyetini kullanamadı.Kıvanç Tatlıtuğ 'Boş ol' derse ne olacak? Hiçbir konuda kendini yetiştirmedi ki...

TV dizisinde Karadenizli kadın rolü oynadıktan sonra türkücü olan Şevval Sam da ne istediğini bir türlü bilemedi. Şimdi entel dantel havalarında. Herhalde barlarda 30 kişiye şarkı söylemeyi düşünüyor. Ama o müşteri, gerçek müzisyenden anlar. Leman Sam'ın kızı diye Şevval'i dinlemezler.

Uğruna hayatını feda ettiği erkek

Tam kendini ispat ettiği günlerde evlenen Melike Öcalan'a hep çok üzülürüm. Bak uğruna hayatını feda ettiği erkek şimdi başkasıyla evli. Melike ise hâlâ savaşıyor. Aynen Emine Ün gibi. Bu iyi niyetli kızlarda vizyon yok galiba.

Tuğba Özay, Ece Gürsel ve Gizem Özdilli'yi aynı kefeye koyuyorum. Üçü de Demet Akalın'a özeniyor, yolundan yürüyor. Neden olmasın ki? Üçü de en az Demet kadar güzel ve hırslı kişilikler... Çalışkanlar da... Ama bir kusurları var. Bir adama takılınca dünyayı unutuyorlar. Gençliğin biteceğini, bugünleri çok arayacaklarını unutuyorlar. Kaç yıldır kurtlar dünyasındalar ama hâlâ başladıkları noktada dolaşıyorlar. Boşuna çok zaman harcadılar. Ne şarkıcı, ne oyuncu, ne TV'ci olarak kendilerini kabul ettirebildiler. Hep misafir sanatçı... Mankenlik mesleği biteli yıllar oluyor.

Sadece sinema yazarıyken, hanım hanımcık bir kadındı Ömür Gedik... Herhalde servis arkadaşı Ayşe Arman'ı rüyasında bile görüyordu. Eşinden ayrılınca hemen peşine takıldı. Önce ünlü bir 'şarkıcı sevgili' buldu, sonra kısacık etekler giydi, albüm yaptı, sahneye çıktı... Yani şöhret için gerekli her şey. Çalıştığı gazete kapıya koyduğu an ayakta duramaz. Ömür Gedik gibi zamanında treni kaçıran bir kadın daha var. İsmi Deniz Uğur... Zamanında neredeydin be kardeşim...

ÖNCEKİ MAKALE
Kayıtlı ilk Makaledesiniz
OKUYUCU YORUMLARI (0)
Bu makaleye daha önce yorum yapılmamıştır.
İlk yorum yapan siz olun!

Ad Soyad:

Yorum:

YAZARIN DİĞER YAZILARI
GÜNÜN GELİŞMELERİ
ANKET
FACEBOOK